Afprøvning af hårde hvidevarer

Vores katte har gennem tiden checket alle møbler, apparater og andet, der er kommet ind i huset. Her er deres bedømmelser af nogle af de hårde hvidevarer:

Snehvide: “Plads til det hele i den rummelige opvaskemaskine fra Bosch!”

Milly: “En microbølgeovn fra Kenwood giver mine mennesker tid til det væsentligste - nemlig mig!”

Ivanhoe: “Tumbleren i denne AEG vaskemaskine kører svimlende hurtigt!”

NB: For en ordens skyld skal jeg lige pointere, at ingen af billederne er opstillede. Alle kattene gik selv ind i maskinerne, som naturligvis ikke var tændt. Jeg var bare heldig, at være der med kameraet.
Men pas på med katte og maskiner. Hvis de kan komme ind, skal de nok også prøve det den dag, hvor du mindst venter det. :slight_smile:

Herlige billeder af de små hjælpsomme - hvad skulle vi gøre uden dem?

:wehu::wehu: :wehu:

Det er altid dejligt med et kritisk dommerpanel når diverse apparaturer skal testes :slight_smile: skøn billedserie

:lol: Skønne billeder - dejligt at du har så gode produkt tjekkere lige ved hånden :smiley:

De misser må da kunne tjene til deres føde når de reklamerer sådan får hvidevarerne :høhø:
Herlige foto :thumbup:
Hilsen Lisbeth

:lol: :lol: :lol: :lol:

hvor er det godt!!

Det ville være meget mod mine principper at udnytte dem kommercielt, men måske et induktionskomfur kunne ændre på det… Mod lidt ekstra guf stiller Milly og Snehvide sikkert gerne op. :høhø:

Tak for alle kommentarer - ja, de er både dejlige og hjælpsomme. Men jeg tror nu nok kattene inderst inde finder mange af vores ting både overflødige og ubrugelige. Undtagen papkasserne, naturligvis. :slight_smile: