Mini har været til dyrlæge i dag og fået all-around tjek, vacc og blev vejet.
Min nye dyrlæge er en af dem der fører det her mærke, og vi fik en lille reklame pose med, hvor der lå en lille pose med noget foder i som hun kunne smage, og det ser faktisk ud til at det er noget hun gider spise, hende som ellers KUN de (næsten) sidste to år, har nægtet at spise andet end royal canin.
Så nu er det jeg vil høre, om der er nogen af jer, der kender til det her mærke, og evt. gode og dårlige erfaringer med det?
Btw. Alt var som det skulle være ved Mini, hun er en rigtig flot kat og vejer 4.4:thumbup:
Du læser på hvad der er af ing. i også skal du læse hvad der er af kulhydrater i.
Jeg har også prøvet mange ting ,. men som du kan læse i den tråd jeg skrev om morgan så er han blevet rask efter jeg har skiftede foder og det tænker jeg meget over .
Jeg er meget taknemlig for dem her på kattegal siden der har fået mine øjne op for orijen, aplaws, og acana .