Min mor havde fødselsdag igår så hun blev selvfølgelig fejret
jeg havde givet hende en jule-fødselsdagsgave. En flot halskæde i sølv med et vedhæng af sølv og en facetsleben zirkon.
http://buyorcry.dk/bi10230/images/thumb/PC%20oval%20earring.jpg
Det her er godt nok øreringe, men formen er den samme. Hun ønskede sig en fin halskæde som hun også kunne have på til hverdag og på arbejde (hun arbejder på plejehjem)
meeen jeg havde det skidt med ikke at give hende en rigtig gave til hendes fødselsdag. Hvad giver man til en der ikke rigtigt ønsker sig noget? Jo noget sjovt og usædvaneligt.
Min mor er helt syg med farven koboltblå. Hendes stue er malet orange og hun har koboltblå gadiner, og koboltblå sofa, og kobolt blå make up, og ud over de hvide fliser i badeværelset så er væggene malet koboltblå og i loftet er der malet stjerner og en halvmåne.
og så er min mors stjernetegn fisken - hvorfor skal i vide det? Jo fordi det forklare hvorfor jeg valgte lige præcis den gave som jeg gjorde
og her er den så - er den ikke fin?